שיפור הכתב

אדם נוהג ברכבו, אבל מה? כל היום הוא נוסע רק על הילוך שני. יש לו אפשרות להכניס לשלישי לרביעי לחמישי, אבל לא! או נוהג יום שלם הילוך ראשון או הילוך שני, מה לדעתכם יקרה לרכב?
אפילו מרצדס, הרכב יהרס תוך שנה שנתיים, הגיע הזמן להחליף הילוך! להגביר, אותו דבר בקדושה תמיד צריך להגביר, לפעמים ניגשים אלי אנשים מראים לי את הכתב שלהם, אני שואל אותו כמה שנים אתה בכתיבה? הוא משיב לי, ארבע שנים.. עשר שנים.. חמש עשרה שנה.. וזה מה שאתה מוציא? הרי יש פה קלף, יש פה דיו, יש פה תעודת הסמכה לסופר סת"ם אתה הולך גם למקווה, אז איפה השלמות? איפה הכתיבה היפה, המהודרת? מה זה כל השפיצים למעלה? מה זה כל השאלות תינוק שנוצרות באמצע? מה זה כל הדברים הגבוליים האלה? למה אתה עדיין שם? זה מתאים למי שנוסע בהילוך ראשון, עוד ראשון, אולי קצת שני אבל אנשים כדוגמתך שכבר שנתיים שלוש ארבע, עשר שנים בתוך הכתיבה, הגיע הזמן כבר להיות בהילוך חמישי, שיהיה לך הכתב היפה ביותר בעיר, המהודר ביותר, כמה סיפוק זה לגוף ולנשמה, נכון שיש רושם מוטעה בעולם שאלה שכותבים בזריזות גדולה מכפילים את ההכנסות שלהם.
אך נדע שאותם הכותבים את דברי התורה שכולה אמונה יודעים שהבסיס לכל זו האמונה וביטחון בבורא שהוא זן ומפרנס לכל ולכן אחי היקר אל תיתן דעתך לממון מזויף, תכתוב במתינות וביופי והדר גדול ומעט כסף שתרוויח יש לו משקל סגולי פי מאה מיליון מכל ממון שיתקבל לידי סופר שאינו מהדר בכתיבתו, זה כדאי וזה חשוב.
ברצוני להוסיף טיפ חשוב מאוד, בכל יום תבחר אות אחת שאתה מעוניין לשפר את יופייה ההלכתי, לפני הכתיבה תכתוב עשר פעמים רק את האות שבחרת ואח"כ כל היום תכתוב בקצב שלך, איך שאתה מגיע לאות שבחרת אתה כותבה לאט,
לסיכום, ההצלחה נתונה לאלה שמנסים בכל פעם אות אחת (ולא בבת אחת הכל) וכן אלה שבוחרים להתאמן קודם הכתיבה עשר פעמים ולא לאלה שאומרים ממילא תוך כדי כתיבה אני משפר, אין צורך להתאמן קודם.
יזכנו השם.

אולי יעניין אותך גם

הירשם לקבלת קופוני הנחה ומבצעים


המייל שלך:*